Filma 247 - Filma me titra Shqip Filma me titra shqip
Detaje te Filmit
Regjia
Steve McQueen

Regjizor: Steve McQueen

Steve McQueen was born on October 9, 1969 in London, England as Steve Rodney McQueen. He is a director and writer, known for 12 Years a Slave (2013), Shame (2011) and Hunger (2008).
Shfleto te gjithe filmat e Steve McQueen
Cover e Filmit
Filmi 12 Years a Slave (2013) me titra shqip
12 Years a Slave (2013)

Kerko burime online per te shikuar filmin 12 Years a Slave (2013) me titra shqipKerko burime online per te shikuar filmin 12 Years a Slave (2013) ne gjuhen angleze
I bazuar në historinë e vërtetë të betejës së një njeriu për mbijetesë dhe liri. Në Shtetet e Bashkuara të para-Luftës Civile, Solomon Northap, një zezak i lirë nga periferitë e Nju Jorkut, rrëmbehet dhe shitet si skllav. Duke u përballur me mizorinë, si dhe mirësitë e papritura, Solomoni lufton jo vetëm për të qëndruar gjallë, por për të mbajtur dinjitetin e tij. Në vitin e dymbëdhjetë të odisesë së tij, takimi i rastësishëm i Solomonit me një abolicionist kanadez do t'i ndryshojë përgjithmonë jetën.

Komente